Wednesday, October 10, 2012

ELEMENTET BAZE NE GARDEROBEN E NJE FEMRE

Elementet baze ne garderoben e nje femre jane disa nga rrobat qe na nxjerrin nga sikleti ne cdo lloj rasti.

E kemi parasysh ate pjesen ku qendrjome para dollapit duke thene qe nuk kemi cfare te veshim sot. E ka nje zgjidhje, kur dilni te bleni mbi te gjitha kerkoni ato gjera qe do tu duhen ne shume raste dhe evente. Ja konkretisht.


 • Nje partesy klasike dopiopet ngjyre bezhe

 • Nje fustan i zi (LBD) klasik dhe ky, por sipas preferencave tuaja (nese jeni tip klasik nje serafan te zi stofi, apo nese jeni tip sportiv nje serafan te zi me pak menge trikotazhi pambuku)

 • Nje pale jeans bojqelli, te pazevendesueshme per cdo event casual

 • Nje fustan me dizenjo lulesh, ky per cdo event.( Per kete sezon preferohen me lule te kuqe, sepse eshte ngjyra me e fundit e keshilluar nga pasarelat boterore te modes)

 • Nje triko boje qumeshti materjal kashmir, qofte pak e gjate per me sportivet, dhe e shkurter per me klasiket.

 • Nje T-shirt e bardhe me nje printim (ky i fundit sipas deshires dhe stilit.

 • NJe xhakete e zeze klasike.

 • Nje xhakete e shkurter jeans per cdo rast

 • Nje fund i zi i ngushte, stof per me klasiket dhe zhars per me sportivet.

 • Nje cante e zeze klasike pak e madhe 

 • Nje cante e vogel dore e kuqe me percina (percint jane tendeca me e fundit e ketij viti)

 • Nje pale kepuce bezhe balerina

 • Nje pale kepuce me taka te larta me pak maje, ngjyre mishi. 

  Nje pale cizme te shkurtra te zeza shume ne mode kete dimer.


  Essential tips


No comments:

Post a Comment